728 x 90

Wykład z The Hack Summit 2020 (i rozwiązanie zagadki)

Konferencja The Hack Summit 2020 już za nami – ponad 100 świetnych wykładów podzielonych na kilkanaście ścieżek, dedykowane wydarzenia networkingowe i mnóstwo innych ciekawostek – w tym nasz wykład, który jak się okazało, wzbudził najwięcej zainteresowania w całej naszej ścieżce.

Dlatego też, ze względu na walory edukacyjne (zwłaszcza poruszony w nim temat introwertyzmu), zdecydowaliśmy się pokazać go Wam za darmo już teraz.

Konkurs!

Konkurs ten jest jest organizowany przez Klim Baron Business Solutions Sp. z o.o. (wydawcę PAYLOAD), niezależnie od organizatora konferencji The Hack Summit 2020 i niezależnie od konkursów oficjalnych, ogłoszonych podczas tej konferencji.

Do wygrania jest jeden z przedstawionych na zdjęciu kluczy Yubico Security Key NFC, w polskich sklepach kosztujący ok. 140 złotych brutto (+wysyłka).

Zasady konkursu są bardzo proste:

 1. Wszyscy uczestnicy muszą mieć konto w serwisie Twitter.
 2. Odpowiedzi należy zgłaszać na Twitterze, w formie odpowiedzi do tego tweeta.
 3. Pytanie konkursowe brzmi: w wykładzie umieszczone są co najmniej 2 drobne żarty i 1 przysłowie. Wymień co najmniej 2 z nich – opisowo albo w formie znaczników czasowych na filmie.
 4. Klucz zostanie wylosowany wśród autorów poprawnych odpowiedzi.
 5. Losowanie dojdzie do skutku pod warunkiem, że w konkursie weźmie udział przynajmniej 500 osób i padnie przynajmniej 20 poprawnych odpowiedzi. Jeśli liczby te nie zostaną osiągnięte to końca roku 2020, konkurs uważa się za anulowany.
 6. Organizator pokrywa pełny koszt nagrody (wraz z podatkiem VAT), oraz koszt wysyłki kurierskiej na terenie Polski.

To wszystko, nie musisz robić nic więcej. Po prostu uważnie obejrzyj 45-minutowy wykład i wrzuć swoją odpowiedź na Twitterze, a będziesz miał szansę wygrać całkowicie bezpłatny klucz.

Aktualizacja

Niestety w konkursie wzięły udział tylko… 2 osoby. W związku z tym – patrz punkt 5.

Dotarły do nas słuchy z różnych środowisk, że PAYLOAD jest trochę jak Pudelek: wiele osób czyta albo przynajmniej przegląda, natomiast większość z nich z różnych powodów wstydzi/boi/nie może się ujawniać, np. komentując artykuły, czy biorąc udział w konkursach. Weźmiemy to pod uwagę przy kolejnych okazjach.

Prawidłowe odpowiedzi

Poczucie humoru jest czymś bardzo indywidualnym. To, co jedna osoba uważa za dobry dowcip, dla innej może wcale nie być śmieszne. Nie każdy musi również znać wszystkie polskie przysłowia – zwłaszcza jeśli w jego regionie dane przysłowie nie jest używane. Dlatego też łącznie w filmie zawartych jest aż 5 takich elementów, a pytaliśmy tylko o co najmniej 2 z 3 – aby przetestować Waszą spostrzegawczość.

Oto kompletna lista:

 • 2:20 – kraje z grupy „who cares?” (ten dość ciężki gatunkowo żart odnosi się do krążącej w Internecie „Tragedy World Map” – kraje „who cares?” to generalnie Afryka z wyjątkiem Egiptu i RPA + Madagaskar + Korea Północna + Liban)
 • 23:40 – mem: dzień dobry, przyszliśmy popełnić pana samobójstwo
 • 29:01 – przysłowie: z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu
 • 39:12 – przysłowie: bez pracy nie ma kołaczy (na slajdzie już od 33:58)
 • 41:52 – „chcesz może ruskim prąd wyłączyć?”