728 x 90

Harry

Harry

Masz już dość problemów z gromadzeniem dowodów? Podejrzani śmieją Ci się w twarz, że nie możesz im nic udowodnić? Harry jest narzędziem właśnie dla Ciebie!

Harry to mobilny zestaw do dyskretnego prowadzenia operacji na nośnikach USB należących do osób przeszukiwanych i/lub zatrzymanych, bezpośrednio w terenie. Jego możliwości to:

 • przeszukiwanie nośników pod kątem zdefiniowanych wcześniej danych
 • szybka eksfiltracja danych z nośnika na kartę SD (lub dysk zewnętrzny należący do funkcjonariusza)
 • szybkie wgrywanie wcześniej spreparowanych plików (np. zdjęć, plików PDF lub innych dowodów) na nośnik
 • możliwość analizy struktury katalogów na nośniku i wgrywania nowych plików do istniejących katalogów z podobnymi plikami (np. zdjęcia do zdjęć, dokument do dokumentów itd.) *
 • detekcja twarzy na zdjęciach znalezionych na nośniku *
 • rozpoznawanie twarzy na znalezionych zdjęciach (w oparciu o wcześniej przygotowane wzorce twarzy) *
 • tworzenie (i wgrywania) prostych fotomontaży (generowanych automatycznie wg wcześniej zdefiniowanych kryteriów) *
 • generowanie tagów Exif o dowolnej strukturze i zawartości, również poprzez kopiowanie kompletu tagów z istniejącego zdjęcia *
 • a to wszystko niezależnie użytego na nośniku od systemu plików

Budowa

Harry jest zbudowany w formie urządzenia ubieralnego i łatwo ukrywalnego, złożonego z kilku niewielkich modułów (jednostka centralna plus wyświetlacz, power bank, ewentualny nośnik dodatkowy, kable), którego jedynym wystającym (np. z rękawa) elementem jest kabel z gniazdem USB, do którego funkcjonariusz dyskretnie podłącza rekwirowane nośniki.

Możliwości platformy Harry można poszerzać, tworząc nowe payloady, czyli specjalne programy, pomiędzy którymi funkcjonariusz może się następnie swobodnie przełączać bezpośrednio w terenie. Payloady te dostarczane są w postaci specjalnie przygotowanych pen drive’ów, które wpina się do jednostki centralnej w 1 z 4 portów USB.

Wersje sprzętowe

Platforma Harry w obecnej, trzeciej generacji, zbudowana jest na bazie Raspberry Pi (model 3B/3B+/4B), lub alternatywnie Asus TinkerBoard albo NanoPi NEO2 – tutaj znajdziesz więcej szczegółów nt. wyboru najlepszego wariantu sprzętu.

Licencjonowanie i ceny

Cała platforma Harry, oraz kilka payloadów demonstracyjnych, są dostępne całkowicie za darmo jako open source.

Cały niezbędny sprzęt (moduł Raspberry Pi, obudowa, power bank, pen drive, odpowiedniej długości kable USB) można nabyć w dowolnym sklepie z elektroniką. Kompletne, złożone i przetestowane urządzenie wraz z gotowym do pracy oprogramowaniem w wersji open source, możesz nabyć też u nas w cenie 2000 zł netto.

Bardziej zaawansowane payloady, realizujące funkcjonalności z powyższej listy oznaczone gwiazdką (*), są dostępne komercyjnie, możliwe do zakupu tylko przez uprawnione organy:

 • funkcjonariuszy policji i innych służb mundurowych
 • pracowników służb specjalnych (w przypadku innych krajów przed zakupem niezbędne jest dostarczenie podstawy prawnej, legalizującej zakup)
 • pracowników korporacji do użytku wewnętrznego przez Red Teamy (za pisemną akceptacją osoby na szczeblu Zarządu)

Użycie tego oprogramowania może być dodatkowo ograniczone przez prawo innego kraju, w którym miałoby ono zostać użyte. Użytkownik końcowy jest osobiście odpowiedzialny za wszelkie naruszenia przepisów prawa i/lub obowiązków służbowych związane z użyciem oprogramowania.


Intencją autorów ani wydawcy treści prezentowanych w magazynie PAYLOAD nie jest namawianie bądź zachęcanie do łamania prawa. Jeśli popełniłeś lub masz zamiar popełnić przestępstwo, bądź masz wątpliwości, czy Twoje działania nie będą łamać prawa, powinieneś skonsultować się z najbliższą jednostką Policji lub Prokuratury, a jeśli są one związane z pieniędzmi, dla pewności również z Urzędem Skarbowym.

Nie zezwala się na użycie treści prezentowanych w magazynie PAYLOAD, ani produktów dostępnych w sklepie PAYLOAD, do celów popełniania przestępstw lub przestępstw skarbowych.

Więcej informacji dostępnych po podpisaniu umowy wstępnej i NDA.

Najnowsze

Najpopularniejsze